• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Biegi narciarskie w Ustianowej Górnej

W dniu 5 lutego 2019 roku w Ustianowej Górnej odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w biegach narciarskich na dystansie 2 km. W zawodach wystartowało 11 drużyn w kategorii chłopców i 10 w kategorii dziewcząt. Chłopcy z naszej szkoły po dobrych biegach zajęli wysoką 5. pozycję a dziewczyny 7.
W zawodach brali udział: Małek Przemysław, Ostrowski Mikołaj, Tomkiewicz Mateusz, Wiśniowski Kacper, Telega Jan, Michnowicz Kacper, Telega Marta, Krzysztyńska Blanka, Kolanko Diana, Siręga Izabela.
W dniu 6 lutego 2019 roku na tych samych trasach odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich. Dziewczyny ze szkoły w Posadzie Górnej w klasyfikacji drużynowej zajęły 7. miejsce, zaś chłopcy zostali sklasyfikowani tylko indywidualnie, ponieważ drużyna była niekompletna (kontuzja).

W zawodach wystartowali: Landsmann Otylia, Różowicz Maria, Graboń Aleksandra, Małek Kamila, Hanus Bartosz, Hanus Kamil, Ziemiański Kamil.
Opiekunami na zawodach byli Panowie Józef Krzysztyński i Artur Piotrowski.