Trening z ultramaratończykiem

Dnia 7 lutego 2019 roku grupa chłopców z klas sportowych: 5b i 6b wraz z Panem Józefem Krzysztyńskim, wzięła udział w porannym treningu z Dariuszem Strychalskim - ultramaratończykiem. Jego historia życia pokazuje, że zawsze należy walczyć z przeciwnościami losu, cieszyć się życiem i realizować swoje pasje i marzenia. W wieku ośmiu lat uległ on wypadkowi (wpadł pod samochód wracając ze szkoły). Przeszedł trzy trepanacje czaszki, przez dwa miesiące był w śpiączce. Kiedy się obudził, nie wiedział, co to stół, krzesło, nawet własnej mamy nie rozpoznał. Wszystkiego musiał się uczyć na nowo. Po wypadku pozostał niedowład prawej strony ciała i krótsza jedna noga. Nie widzi na jedno oko. Nie przeszkadza mu to jednak w rywalizacji sportowej ze zdrowymi, pełnosprawnymi sportowcami.

Jego największym osiągnięciem sportowym jest ukończenie jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie – Badwater. Jest to bieg na dystansie 217 kilometrów, którego meta znajduje się na szczycie Mount Whitney Portal, na wysokości 2530 m n.p.m., a linia startu – przy wyschniętym, słonym jeziorze Badwater, 86 m poniżej poziomu morza. To jedno z najbardziej gorących miejsc na świecie – znana na całym świecie „Dolina Śmierci”, gdzie temperatura często przekracza 50 stopni Celsjusza.
Dla uczniów był to nie tylko sportowy trening ale również okazja do poznania niezwykłego człowieka – skromnego, uśmiechniętego i pełnego życiowych sił.
Dziękujemy Pani Justynie Szepieniec za zaproszenie na trening, a Panu Dariuszowi Strychalskiemu za wspólnie przebiegnięte kilometry w Parku Zdrojowym.