• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

SPR HANDBALL RZESZÓW w naszej szkole!

Dnia 4 lutego 2019 roku trenerzy SPR HANDBALL RZESZÓW Jakub Bober i Maciej Śliż wraz z trzema zawodniczkami Dominiką Puchalską, Anią Stapińską i Anitą Ziajką na zaproszenie trenera Grzegorza Argasińskiego odwiedzili naszą szkołę. Ania i Anita to nasze zawodniczki, które u nas rozpoczynały przygodę z piłką ręczną a po zakończeniu gimnazjum zaczęły naukę w V LO Rzeszów gdzie na co dzień się uczą i trenują. Trenerzy przeprowadzili trening z naszymi dziewczętami. Wymieniliśmy się doświadczeniami a całe spotkanie przebiegło w miłej przyjacielskiej atmosferze. Dziewczęta opowiadały o szkole i treningach oraz meczach w 2 lidze. Zakręciła się łezka w oku gdy wspominaliśmy wspólne treningi, mecze i wyjazdy na turnieje, gdy Ania i Anita grały u nas. Na co dzień nasze kluby współpracują ze sobą. Na feriach planujemy wspólne treningi. Dziękujemy!