• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasy IIIA i 8 na lodowisku i w skansenie w Sanoku

Dnia 30 stycznia 2019 roku najstarsze klasy naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Sanoka. Główną atrakcją był dwugodzinny pobyt na lodowisku w Hali Arena Sanok. Pomimo wielu upadków na lodzie wszyscy bawili się znakomicie. Każdy jeździł jak umiał, niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem umiejętności jazdy na łyżwach stawały się całkiem niezłe. Po zabawach na lodzie i krótkim odpoczynku na posiłek udaliśmy się do Muzeum Budownictwa Ludowego.
Skansen, którym może się pochwalić Sanok, jest unikalnym parkiem etnograficznym. Położony jest nad wodami Sanu, u podnóża Białej Góry będącej jednym z ciekawszych wzniesień w Górach Słonnych.

W pięknym otoczeniu zgromadzono ponad sto zabytkowych obiektów z XVII – XX stulecia, które są wspaniałymi przykładami drewnianej architektury ludowej oraz małomiasteczkowej. Naszą podróż do przeszłości rozpoczęliśmy od zwiedzania Miasteczka Galicyjskiego. Pani przewodnik niezwykle interesująco opowiadała o życiu mieszkańców miasteczek naszego regionu. Mogliśmy zajrzeć do wnętrza apteki, zakładu fryzjerskiego, podejrzeć pracę zegarmistrza, zobaczyć sklep z tamtych czasów z towarami kolonialnymi. Następnie udaliśmy się do starszej części skansenu, gdzie poznaliśmy kulturę i obyczaje Bojków i Łemków. Duże zainteresowanie wśród zwiedzających budziły dawne narzędzia i naczynia używane w domach naszych pradziadów. Niektórzy uczestnicy świetnie odgadywali zastosowanie poszczególnych naczyń i sprzętu domowego. Mięliśmy okazję usiąść w ławkach dawnej szkoły i posłuchać ciekawych opowieści na temat warunków oraz systemu nauczania w minionych stuleciach. Po zakończonym zwiedzaniu, zadowoleni, pełni wrażeń i dobrego humoru, udaliśmy się autokarem w drogę powrotną. Opiekunami uczniów na wycieczce były: Pani Halina Wilk i Pani Beata Kilar.