• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces Martyny Sękowskiej w Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA”

Dnia 29 i 30 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Publicznych w Rymanowie odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej „POLIGLOTA” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 6 uczniów z naszej szkoły. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie wiersza lub piosenki w wybranym języku obcym – wśród języków do wyboru znalazły się język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski oraz rosyjski. 29 stycznia przed Jury konkursowym zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej. Jan Fabisz z klasy 4b deklamował wiersz „A lonely phone” natomiast Antoni Kaczor, również uczeń klasy 4b, przedstawił utwór „A field Mouse”. Obaj uczniowie otrzymali dyplomy za udział.

Podczas drugiego dnia zmagań konkursowych zaprezentowali się uczniowie klasy 7 oraz gimnazjum. Konkurs otwierali recytatorzy. Martyna Sękowska z klasy IIIB zajęła 1. miejsce na podium dzięki znakomitej interpretacji wiersza „The Death of Queen Jane”.
Otylia Landsmann, również uczennica klasy IIIB, wybrała język angielski i piosenkę „Holding back the years”, natomiast Angelika Gacek z klasy 7a zaśpiewała piosenkę „Someone like you” przy akompaniamencie skrzypiec Izabeli Siręgi. Dziewczęta otrzymały dyplomy za udział i upominki od organizatora.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele: Agnieszka Kwolek – Śliwka oraz Pan Bogusław Malinowski.