• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Trzecioklasiści na występie kolegów z OREW-u

W dniu 10 stycznia 2019 roku w GOK-u w Rymanowie uczniowie klasy 3a naszej szkoły obejrzeli spektakl bożonarodzeniowy „Jest taki dzień”. To wzruszające widowisko teatralne w wykonaniu wychowanków i nauczycieli OREW-u w Rymanowie przybliżało wszystkim polskie zwyczaje i tradycje. Trzecioklasiści podziwiali grę aktorską swoich rówieśników, świąteczną scenografię, z uwagą słuchali pięknych kolęd i pastorałek. Po przedstawieniu, za kulisami, spotkali się ze swoimi kolegami z ośrodka rehabilitacyjnego.
Serdecznie gratulujemy wychowankom, dyrekcji, nauczycielom i opiekunom wspaniałego występu. Jesteśmy pełni podziwu dla Waszych pomysłów scenicznych, co roku tak samo pięknych i wzruszających.

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią Urszulą Koźmą.