• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wygrywamy mecz z SPR HANDBALL RZESZÓW 34:26 w lidze juniorki młodszej!

Dnia 10 stycznia 2019 roku w Besku nasza drużyna juniorki młodszej rozegrała kolejny mecz ligowy z SPR HANDBALL RZESZÓW, który wygraliśmy 34:26! Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyły: Urszula Rogula 9 i Antonina Szczęsna 8. Był to mecz z zaprzyjaźnioną drużyną, której niektóre zawodniczki uzupełniają skład 2 ligowego zespołu (SPR HANDBALL RZESZÓW obecnie to wicelider!). Zespół gości prowadzili znakomici trenerzy: Jakub Bober, Maciej Śliż. Po 2 kolejkach nasz zespół zajmuje 1. miejsce w tabeli z dwoma zwycięstwami!
Skład naszej drużyny: Nikolina Samborska, Kinga Osękowska, Natalia Józefczyk, Antonina Szczęsna, Martyna Sękowska , Julia Bolanowska, Oliwia Staroń, Nikola Zięba, Izabela Dudek, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Penar, Katarzyna Kluska, Zuzanna Różowicz i Urszula Rogula.
Trenerzy: Argasiński Grzegorz i Pieczonka Mateusz.
Brawa dla drużyny i trenerów!