• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pan Grzegorz Argasiński Trenerem 2018 Roku Województwa Podkarpackiego!

Dnia 11 stycznia 2019 roku zakończyło się głosowanie w 59. Plebiscycie Sportowym „Nowin” organizowanym przez Gazetę Codzienną Nowiny. Laureaci zostali wybrani w głosowaniu Czytelników. Tytuł „Trenera Roku” w finale wojewódzkim zdobył nauczyciel wychowania fizycznego Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej – Pan Grzegorz Argasiński!
Nauczyciel w trakcie swojej pracy odniósł wiele sukcesów, wśród których warto wymienić:

 • zdobył mistrzostwo województwa w latach:

2014/2015 trójbój lekkoatletyczny dziewcząt,
2015/2016 piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
2016/2017 piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
2016/2017 piłka ręczna szkół gimnazjalnych dziewcząt,

 • zdobył wicemistrzostwo województwa w latach:

2014/2015 piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
2017 trójbój lekkoatletyczny dziewcząt indywidualnie
2017/2018 piłka ręczna szkół gimnazjalnych dziewcząt.
2018 Indywidualne Mistrzostwa Województwa SZS w Lekkiej Atletyce,

 • zdobył brązowe medale w województwie:

2015/2016 piłka ręczna szkół gimnazjalnych dziewcząt.
2018 Indywidualne Mistrzostwa Województwa SZS w Lekkiej Atletyce dziewcząt.

W 2015/2016 zdobył 5. miejsce w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych dziewcząt a bramkarka Izabella Rodzinka została najlepszą bramkarką Mistrzostw Polski.
W 2014/2015 zdobył 12. miejsce w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych dziewcząt.
W 2016/2017 zdobył 12. miejsce w Mistrzostwach Polski szkół podstawowych dziewcząt.  
W 2016/2017 zdobył 14. miejsce w Mistrzostwach Polski szkół gimnazjalnych dziewcząt.

W 2016/2017 roku szkoła w Posadzie Górnej osiągnęła ogromny sukces, ponieważ szczypiornistki szkoły podstawowej jak i gimnazjum zdobyły złoty medal, podwójną koronę! Dwa mistrzostwa województwa w jednym roku szkolnym to wydarzenie bez precedensu.

Pan Grzegorz Argasiński prowadzi sportowe zajęcia pozalekcyjne z dziećmi i młodzieżą. Powołał Uczniowski Klub Sportowy „Handball”, w którym uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum trenują z dużym powodzeniem piłkę ręczną. Od 2012 roku zgłosił do rozgrywek ligi wojewódzkiej i jest ich trenerem 3 zespoły młodzieżowe dziewcząt (młodziczka młodsza, młodziczka i juniorka młodsza). W 2016 roku uzyskał tytuł trenera piłki ręcznej. Posiada licencje D IHF.
W latach 2015/2016, 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 prowadził 2 ośrodki OSPR (Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej w Polsce), dziewcząt (gimnazjum i szkoła podstawowa). Tylko 2 na podkarpaciu Posada Górna i Jarosław!
W 2017/2018, 2018/2019 był wojewódzkim koordynatorem programu ogólnopolskiego Gramy w Ręczną.
Od 2017 członek zarządu podkarpackiego związku piłki ręcznej.
Trener kadr wojewódzkich w latach 2016, 2017, 2018. Od 2016 roku wiceprzewodniczący gminnej rady sportu.

Wśród licznych sukcesów tego klubu warto wymienić:

1. miejsce Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek Końskie 2016,
2. miejsce Ogólnopolski Memoriał Romana Nowosada kat. Młodziczka Olkusz 2017,
2. miejsce Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Zarzecze 2018,
3. miejsce Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Wszyscy Grają w Ręczną kat. Młodziczka Kraśnik 2018,
3. miejsce Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej kat. Młodziczka Ulan-Majorat 2018,
3. miejsce Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Zarzecze 2016,
4. miejsce Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Zarzecze 2017,
4. miejsce Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Wszyscy Grają w Ręczną Kraśnik 2017,
4. miejsce Ogólnopolski Memoriał Romana Nowosada kat. Młodziczka Olkusz 2016,
6. miejsce Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Lajkonik Cup Kraków 2016.

Wraz z zespołami startującymi w lidze wojewódzkiej zdobywał mistrzostwo i wicemistrzostwo ligi awansując tym samym do ćwierćfinałów mistrzostw Polski w latach: 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, reprezentując tym samym województwo podkarpackie.
W 2016 roku współprowadził kadrę wojewódzką, która zajęła 8. miejsce w XXII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej.
W 2018 roku prowadził kadrę wojewódzką, która zajęła 9. miejsce w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej.

Po ukończeniu nauki w szkole Posadzie Górnej niektóre zawodniczki rozpoczęły naukę w liceach sportowych o profilu piłki ręcznej. Występują i grają w następujących klubach: MTS Kwidzyń , Kusy Kraków, SPR Handball Rzeszów, Olimpia Beskid Nowy Sącz, Cracowia.
Prowadzi zajęcia ze studentami na PWSZ w Krośnie.

Warto przypomnieć, że nauczyciel został dwukrotnie wybrany najpopularniejszym trenerem powiatu krośnieńskiego w latach: 2015 i 2016 w „Plebiscycie na najpopularniejszego sportowca, trenera i działacza powiatu krośnieńskiego” organizowanym przez tygodnik „Nowe Podkarpacie”. Natomiast w roku 2017, w „58. Plebiscycie Sportowym Nowin” otrzymał tytuł „Trenera Roku” w powiecie krośnieńskim.
Otrzymał Medal za zasługi w rozwoju sportu szkolnego w 2016 roku.

Plebiscyt sportowy Nowin to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking podkarpackich sportowców. Tegoroczna 59. edycja prowadzona była pod honorowym patronatem Władysława Ortyla, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Ewy Leniart, Wojewody Podkarpackiego oraz Tadeusza Ferenca, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej PZPN, Podkarpackiej Federacji Sportu PFS oraz Ludowych Zespołów Sportowych LZS.

Składamy ogromne gratulacje Trenerowi i życzymy dalszych sukcesów!