• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Białe szaleństwo na stoku Kiczera w Puławach

„Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!
A my jej się nie boimy,
Dalej śnieżkiem w plecy zimy,
Niech pamiątkę ma!”

Dnia 11 stycznia 2019 roku uczniowie klas sportowych spędzili czas na stoku Kiczera w Puławach. Był to już trzeci wyjazd na narty w ramach akcji Narty Dzieciom. Ośrodek Sportów Zimowych KiczeraSki zapewnił świetne warunki do nauki jazdy na nartach: instruktora, możliwość wypożyczenia sprzętu, doskonale utrzymane trasy i ciepły posiłek wraz z gorącą herbatą. Dzięki wytrwałości i chęci zapanowania nad sprzętem oraz pracy instruktora i opiekunów, uczniowie z klasy 4b, którzy po raz pierwszy mieli styczność z nartami, opanowali podstawowe umiejętności szusowania na nartach. Starsi doskonalili technikę jazdy, korzystając z trasy głównej liczącej 1000m długości.
Cieszy nas fakt, że udaje się „zarazić tym białym szaleństwem” kolejne pokolenia dzieci i młodzieży.

Głośne dzielenie się wrażeniami, uśmiech, rumieńce na twarzach uczniów świadczyły o tym, że pomysł spędzenia czasu w plenerze, mimo kilkustopniowego mrozu, okazał się strzałem w dziesiątkę. Opiekę nad uczniami na stoku sprawowali Panowie: Józef Krzysztyński i Artur Piotrowski oraz Pani Edyta Krukar.