• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej chłopców

W dniu 4 stycznia 2019 roku w Rogach odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół z powiatu krośnieńskiego: Rogi, Krościenko, Lubatowa, Świerzowa, Łęki Strzyżowskie i Posada Górna. Zawody rozegrano w dwóch grupach eliminacyjnych. W finale Rogi pokonały zespół z Posady Górnej.
Skład drużyny Posady Górnej: Argasiński Błażej, Penar Mateusz, Szepieniec Rafał, Anczakowski Szymon, Bober Szymon, Kowalski Mikołaj, Krukar Patryk, Kuzak Mikołaj, Małek Przemysław, Ostrowski Mikołaj, Mazurkiewicz Karol, Wiśniowski Kacper, Bartosz Macnar.