• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

6. rok z rzędu szczypiornistki szkoły podstawowej mistrzyniami powiatu krośnieńskiego!

Dnia 4 stycznia 2019 roku w Sieniawie odbyły się Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Nasze szczypiornistki w decydującym o mistrzostwie meczu pokonały drużynę z Jedlicza 44:0. Dziewczęta wykazały się rewelacyjną grą w obronie.
Skład naszych złotek: Kornelia Potasiewicz - kapitan drużyny, Judyta Bolanowska, Diana Kolanko, Aleksandra Rygiel, Weronika Dudek, Jadwiga Władyka, Paulina Ziemiańska, Weronika Suwała, Julia Przybylska, Wiktoria Dworzańska, Wiktoria Klimkiewicz, Olga Rogula, Julia Gryzowska, Daria Gryzowska. Brawa dla dziewcząt za charakter oraz dla najmłodszych debiutantek w drużynie: Olgi Roguli, Darii Gryzowskiej i Julii Gryzowskiej.
Gratulacje dla zespołu i trenera!