• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rewelacyjny strat szczypiornistek z Posady Górnej w Podkarpackiej Lidze Juniorek Młodszych!

W dniu 1 grudnia 2018 roku drużyna juniorek młodszych UKS Handball Posada Górna rozegrała pierwszy mecz w Podkarpackiej Lidze Juniorek Młodszych. Rywalem naszych dziewczyn była drużyna UKS „Olszynka” Dzikowiec prowadzona przez trenerkę Halinę Puzio.
Dziewczyny pokazały się z najlepszej strony. Rewelacyjnie zagrały zarówno w obronie jak i w ataku. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem nad przeciwnikiem wynikiem 35:16.
Skład drużyny: Nikolina Samborska - kapitan, Antonina Szczęsna, Natalia Józefczyk, Martyna Sękowska, Dominika Pęcak, Kinga Osękowska, Oliwia Staroń, Nikola Zięba, Izabela Dudek, Urszula Rogula, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Zuzanna Różowicz.
Najwięcej bramek dla drużyny Handball Posada Górna zdobyła Antonina Szczęsna - 13 oraz Nikolina Samborska - 10.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.