• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki z Posady Górnej srebrnymi medalistkami na Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek w Zarzeczu!

W dniach 7-9 grudnia 2018 roku w Zarzeczu odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek. W turnieju wzięło udział 12 zespołów, w tym z Polski, Ukrainy i Słowacji. Mecze były rozgrywane w systemie grupowym, nasza drużyna rywalizowała z: SS „Weres” Lubeń Wielki (Ukraina), „Juventa” Michalowce II (Słowacja), MKS PM MPEC Tarnów, „Handball Club” Bardejov (Słowacja) oraz Kadra Świętokrzyska. Pierwszego dnia nasze zawodniczki rozegrały trzy mecze i wszystkie wygrały.
Wyniki poszczególnych meczy:
SS „Weres” Lubeń Wielki - KS Handball Posada Górna 5-15
„Juveta” Michalowce II - KS Handball Posada Górna 4:19
MKS PM MPEC Tarnów - KS Handball Posada Górna 10:15

Drugiego dnia szczypiornistki w ramach rozgrywek grupowych zmierzyły się z Kadrą Świętokrzyską oraz „Handball Club” Bardejov.
Wyniki prezentują się następująco:
Kadra Świętokrzyska - KS Handball Posada Górna 12:12
„Handball Club” Bardejov - KS Handball Posada Górna 5:14.
Dzięki świetnej grze zarówno w ataku jak i w obronie dziewczęta awansowały do półfinału, który rozegrały tego samego dnia z drużyną „Juventa” Michalowce I. Mecz zakończył się ponowną wygraną, wynikiem 10-8. Tym samym nasze szczypiornistki awansowały do finału.
Walka o złoto odbyła się ostatniego dnia turnieju między drużyną z Posady Górnej, a Kadrą Świętokrzyską. Mecz zapewnił kibicom wiele wrażeń i emocji, gdyż był bardzo wyrównany. Przeciwna drużyna wyszła na prowadzenie w ostatnich minutach. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 5:8 i srebrnym medalem dla dziewczyn z Posady Górnej. Walka była zacięta, kosztowała wiele wysiłku zawodniczek i nerwów trenerów.
Po meczu finałowym odbyło się uroczyste zakończenie turnieju oraz dekoracja najlepszych drużyn. Wyróżnione zostały również zawodniczki z naszej drużyny:
Nikolina Samborska - najlepsza zawodniczka turnieju
Izabella Rodzinka - najlepsza zawodniczka drużyny.
Skład drużyny: Nikolina Samborska - kapitan, Antonina Szczęsna, Kinga Osękowska, Natalia Józefczyk, Martyna Sękowska, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Zuzanna Różowicz, Urszula Rogula, Izabela Dudek, Konstancja Kenar, Kornelia Potasiewicz, Judyta Bolanowska, Jadwiga Władyka, Paulina Ziemiańska, Diana Kolanko, Aleksandra Rygiel.
Trenerzy: Grzegorz Argasiński i Mateusz Pieczonka.
Wielkie gratulacje dla całej drużyny i trenerów za ogromne poświęcenie. Liczymy na kolejne sukcesy.