• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Żywa lekcja historii

„Marsz, marsz Dąbrowski
z ziemi włoskiej do Polski…”

Józef Wybicki

W piątkowe przedpołudnie, 7 grudnia 2018 roku, naszą szkołę odwiedzili członkowie lubelskiej grupy rekonstrukcyjnej „Rekonstrukto”. Temat wiodący spotkania brzmiał: „Ku Niepodległej”.
Historia ożywiona w wyniku inscenizacji pozwala lepiej poznać okoliczności, pokazać przyczyny i skutki wydarzeń. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie jak potężna była niegdyś Rzeczpospolita nim doszło do rozbiorów. Chętnie odpowiadali na pytania dotyczące dat rozbiorów, państw uczestniczących i okoliczności towarzyszących wydarzeniom.
Czy Polacy mogli wybić się na niepodległość? Pewnie wielu zadawało sobie to pytanie przyglądając się kolejnym zrywom powstańczym.

W drugiej części spotkania uczniowie mieli niecodzienną okazję by dotknąć broń, przymierzyć mundur powstańczy, czy czapkę rogatywkę. Autentyczna kosa przekuta na sztorc, karabin skałkowy, muszkiet, to niektóre z elementów ekspozycji, którymi zachwycały się dzieci.
Odbyły się dwie prezentacje: dla uczniów klas 0-4 SP oraz dla klas 5-8 SP i III Gimnazjum. Całość występu sponsorowała Rada Rodziców, był to więc dla społeczności szkolnej prawdziwy prezent mikołajkowy. Bardzo dziękujemy za ten gest.