• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Julia Szepieniec i Jakub Siręga w finale Podkarpackiego Konkursu Recytatorskiego „Literatura i dzieci”

W dniu 29 listopada 2018 roku w Jasielskim Domu Kultury odbyły się rejonowe eliminacje Podkarpackiego Konkursu Recytatorskiego „Literatura i dzieci - Niezwykłe opowieści”. Tematem tegorocznej edycji były legendy i podania związane z historią naszej ojczyzny. Wśród kilkudziesięciu najlepszych recytatorów z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego znaleźli się uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły, zwycięzcy eliminacji gminnych. Byli to: Julia Deptuch z klasy 2a, Zuzanna Szwarc i Julia Szepieniec z klasy 2b i Jakub Siręga - uczeń klasy 3a. Po znakomitej prezentacji jury nominowało do udziału w finale Julię Szepieniec i Jakuba Siręgę. Doceniono także piękną recytację Julii Deptuch, która otrzymała wyróżnienie.
Zwycięzców zobaczymy w finale konkursu 11 i 12 grudnia 2018 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Trzymamy kciuki.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pań - Klaudyny Trygar-Kubusiak, Alicji Zajdel i Urszuli Koźmy.