• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Andrzejki 2018

W dniu 29 listopada 2018 roku Samorząd Uczniowski, kierowany przez Panie: Iwonę Kucię i Bernadetę Michnowicz, zorganizował zabawę andrzejkową dla klas 4-8 szkoły podstawowej i III gimnazjum. Przy dyskotekowej muzyce, wybieranej przez Kamila Hanusa, uczniowie od samego początku świetnie się bawili. Dziewczęta z klasy III gimnazjum zachwycały wszystkich oryginalnymi strojami. Uczestnicy zabawy chętnie korzystali z przygotowanych wróżb andrzejkowych. Były to: „serca z imionami przyszłych małżonków”, „ciasteczka z przepowiednią”, „rzut piłeczką do kubków z wodą”, „wróżenie z kart”, „wzory z zapałek”, „kubki z ukrytymi przedmiotami” „kostki do gry”, „lanie wosku przez klucz”. Był też czas na poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni. Mamy nadzieję, że dobre wróżby się spełnią. Dziękujemy za wspaniałą i spokojną zabawę.