• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Aleksandra Hanus laureatem XIII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

„Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysiącznych dowodów, że ona żyje! Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężać!”

Henryk Sienkiewicz

W dniu 30 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce została zorganizowana z niemałym rozmachem gala podsumowująca XIII Konkurs Literacki „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, w którym wystartowało kilkuset uczniów z całego województwa podkarpackiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Jednym z celów konkursu było kształtowanie u młodzieży inwencji twórczej oraz uczuć patriotycznych poprzez przypomnienie twórczości pierwszego polskiego noblisty – Henryka Sienkiewicza.
Doskonale zaprezentowała się Aleksandra Hanus z klasy VIIA, która nadesłała na prestiżowy konkurs literacki ciekawe opowiadanie o dalszych losach Skawińskiego, tytułowego bohatera noweli „Latarnik”. Jej wypowiedź, osnuta wokół problematyki tożsamości narodowej i wykorzenienia, zachwycająca nie tylko urodą języka i stylu, lecz także ważnym przesłaniem, aktualnym również dziś, zyskała uznanie jurorów, którzy przyznali wychowance Pana Waldemara Kilara zaszczytny tytuł laureata. Gratulujemy sukcesu!