Aleksandra Hanus laureatem XIII Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

„Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysiącznych dowodów, że ona żyje! Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężać!”

Henryk Sienkiewicz

W dniu 30 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce została zorganizowana z niemałym rozmachem gala podsumowująca XIII Konkurs Literacki „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, w którym wystartowało kilkuset uczniów z całego województwa podkarpackiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Jednym z celów konkursu było kształtowanie u młodzieży inwencji twórczej oraz uczuć patriotycznych poprzez przypomnienie twórczości pierwszego polskiego noblisty – Henryka Sienkiewicza.
Doskonale zaprezentowała się Aleksandra Hanus z klasy VIIA, która nadesłała na prestiżowy konkurs literacki ciekawe opowiadanie o dalszych losach Skawińskiego, tytułowego bohatera noweli „Latarnik”. Jej wypowiedź, osnuta wokół problematyki tożsamości narodowej i wykorzenienia, zachwycająca nie tylko urodą języka i stylu, lecz także ważnym przesłaniem, aktualnym również dziś, zyskała uznanie jurorów, którzy przyznali wychowance Pana Waldemara Kilara zaszczytny tytuł laureata. Gratulujemy sukcesu!