• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piotr Tuchowski w III etapie Konkursu Polonistycznego!

„Najpiękniejszym sposobem na uniknięcie porażki jest determinacja,
by osiągnąć sukces”.

Richard B.Sheridan

W dniu 26 listopada 2018 roku na stronie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie opublikowano wyniki II etapu Konkursu Polonistycznego. Wśród 75 osób zakwalifikowanych do rundy wojewódzkiej znalazł się uczeń naszej szkoły Piotr Tuchowski z klasy IIIA gimnazjum, który pracuje pod kierunkiem Pani Marii Szczepaniak. Uzyskał on 80 pkt. na 100 możliwych do zdobycia i uplasował się ex aequo na wysokim 24. miejscu. Kolejna tura zmagań konkursowych 18 stycznia 2019 roku w Rzeszowie. Życzymy Piotrowi powodzenia.