• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Otwarcie gabinetu stomatologicznego w szkole

W dniu 5 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej odbyło się otwarcie gabinetu stomatologicznego. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły Pan Piotr Cisek, który powitał zaproszonych gości: Pana Wojciecha Farbańca – Burmistrza Gminy Rymanów, Panią Annę Kwiatkowską – Dyrektora Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rymanowie, Pana Tomasza Rajnika – radnego z Posady Górnej i przedstawiciela Rady Rodziców, Pana Michała Chentosza – radnego, Pana Józefa Ziajkę – sołtysa, Panią Marzenę Lorenc – lekarza stomatologa oraz Panią Kingę Bolanowską – asystentkę stomatologiczną.
Pan dyrektor przedstawił historię powstania gabinetu stomatologicznego, która rozpoczęła się – od ofiarowania przez Panią dr Marię Szczupider – lekarza stomatologa z Czeladzi, fotela dentystycznego na rzecz szkoły.

Gmina Rymanów przekazała niezbędne środki finansowe na remont i adaptację pomieszczeń na potrzeby gabinetu, natomiast Pani dyrektor SPG ZOZ w Rymanowie sfinansowała jego kompleksowe wyposażenie oraz postarała się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Ceremonię otwarcia rozpoczął występ artystyczny w wykonaniu uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. W wierszach, piosenkach, humorystycznych – a zarazem pouczających – scenkach najmłodsi promowali zachowania prozdrowotne. Podkreślali ważność racjonalnego odżywiania, uświadamiali publiczności konieczność dbania o higienę jamy ustnej i kontrolowania uzębienia w gabinecie stomatologicznym, a przede wszystkim eksponowali pracę stomatologa. Swoim występem przekonali zebranych, że „Miły uśmiech każdy ma, kto o zęby swoje dba”.
Po przedstawieniu głos zabrał Pan dyrektor, który w kilku słowach przedstawił problematykę higieny jamy ustnej oraz burmistrz Wojciech Farbaniec, który podziękował wszystkim zaangażowanym w utworzenie gabinetu stomatologicznego w szkole w Posadzie Górnej.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście, a poświęcenia – ks. Tomasz Dziob.
Na zakończenie uczniowie wręczyli kwiaty Pani stomatolog z życzeniami zadowolenia z wykonywanej pracy i z obietnicą, że wszyscy uczniowie ZSP w Posadzie Górnej będą dzielnymi pacjentami.