• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Rozstrzygnięcie konkursów z „Gangiem Słodziaków”

Dnia 31 października 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Nowe przygody Słodziaków”, rozpoczętego 29 września Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Nagrody wręczył Pan Dyrektor Piotr Cisek. W konkursie wzięło udział 40 dzieci z klas 0-3. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch grupach wiekowych. Wyróżnienia w grupie młodszej zdobyli: Oliwia Pytel, Hubert Bednarski i Milena Ostrowska. 1. miejsce zdobyła Hanna Michalska, 2. miejsce - Barbara Śliwka i Klaudia Michnowicz, 3. miejsce - Jakub Oberc i Martyna Bulik.
Wyróżnienie w grupie starszej zdobyli: Kornelia Szybka, Julia Mazurek, Julia Szepieniec, Blanka Krzysztyńska, Wiktor Hanus i Kacper Filipowicz. 1. miejsce zdobyli Jakub Siręga i Bartosz Frącek, 2. miejsce - Anna Ziajka i Amelia Malinowska, 3. miejsce - Kornel Ziemiański i Zuzanna Szwarc.

Pani Jolanta Pietruszka wręczyła też nagrody w Konkursie „Czytaj codziennie z Gangiem Słodziaków”. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Alex Klimkiewicz, Zuzanna Zięba, Ksawery Smerecki, Alan Kasperkowicz, Szymon Dudzik, Julia Szepieniec, Sandra Franków, Miłosz Jakieła, Sebastian Różowicz, Anna Nowotarska, Blanka Krzysztyńska, Oliwier Bieńkowski, Zuzanna Szwarc, Anna Ziajka, Kornelia Szybka, Patrycja Szybka, Jakub Szul oraz Julia Penar.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, zachęcamy do systematycznego czytania, bo jak powiedział Pan Dyrektor na zakończenie: „Kto czyta książki, żyje dwa razy”.

Jolanta Pietruszka, Monika Rygiel