• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2017/2018 powiatu krośnieńskiego

Dnia 16 października 2018 roku, w Zespole Szkół w Iwoniczu, spotkali się przedstawiciele władz Powiatu Krośnieńskiego, gminy Iwonicz – Zdrój, radni, dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież, aby dokonać sportowego podsumowania roku szkolnego 2017/2018. Naszą szkołę reprezentowali: Pani wicedyrektor Agnieszka Szul, trener Grzegorz Argasiński oraz uczennice: Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Nikolina Samborka i Antonina Szczęsna.
W ubiegłym roku szkolnym odbyło się około 50 zawodów, w których uczestniczyło blisko 2000 dzieci i młodzieży. W ogólnej klasyfikacji Szkoła Podstawowa w Posadzie Górnej uplasowała się bardzo wysoko, zajmując w powiecie 3. miejsce w Igrzyska Dzieci i 3. miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

W Igrzyskach Dzieci szkoła reprezentowała powiat w IMSZS, mini piłce ręcznej, czwórboju LA, narciarstwie biegowym, mini koszykówce oraz konkursie „Baw się z nami”. Uczniowie zajęli 23. miejsce w województwie zdobywając 309 punktów. Natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, szkoła reprezentowała powiat w narciarstwie biegowym oraz piłce ręcznej. Ogółem uczniowie zdobyli 276 punktów, co dało 31. miejsce w województwie.
Puchary i nagrody najlepszym szkołom z terenu powiatu wręczali starosta Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk oraz radni powiatu Piotr Bril i Stanisław Kenar. W części artystycznej wystąpił zespół Daystars działający przy GOK w Chorkówce oraz wokalista Dawid Kuczwar - absolwent naszej szkoły.