• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piesza wędrówka trzecioklasistów na cmentarz w Rymanowie

W dniu 29 października 2018 roku klasa 3a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy wyruszyła na pieszą wyprawę do Rymanowa. Głównym jej celem było porządkowanie nagrobków patronki szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej i jej rodziny, oddanie szacunku tym, którzy wpisali się w historię naszej małej ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Uczniowie z entuzjazmem i ogromnym zaangażowaniem rozpoczęli jesienne prace. Podzieleni na grupy odpowiedzialnie wykonywali ustalone wspólnie zadania. Grabili zeschłe liście, wymyli zakurzone nagrobne płyty, usunęli z nich trawę i mech, oczyścili ścieżki między grobami, pozbierali wypalone znicze. Na odświeżonym grobie Patronki położyli świeżą chryzantemę i zapalili znicze. Nie zapomnieli o modlitwie w intencji zmarłej. W drodze powrotnej z zainteresowaniem oglądali 13 kamiennych obelisków znajdujących się w sąsiedztwie cmentarza, poświęconych ofiarom Katynia.

Z ciekawością odczytywali nazwiska oficerów i policjantów z Rymanowa, Posady Dolnej, Posady Górnej, Klimkówki i okolic zamordowanych w Rosji w 1940 roku. Zatrzymali się też przy tablicy upamiętniającej 96 polskich polityków, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie smoleńskiej.
Była to piękna lekcja patriotyzmu, szacunku dla miejsc pamięci, o których nie powinniśmy zapominać.