• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Konkurs Malowania Twarzy

Dnia 22 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się nietypowe wydarzenie – Konkurs Malowania Twarzy, połączony z dyskoteką. Organizatorem całej imprezy był Samorząd Uczniowski. Na samym początku głos zabrali prowadzący uroczystość: Sara Pitrus oraz Kamil Ziemiański. Wyjaśnili cele i przebieg konkursu. Każda z klas zaskoczyła wszystkich zebranych swymi ciekawymi pomysłami. Zasłużone miejsce pierwsze zajęła klasa 5b, odtwarzając niemalże perfekcyjnie wygląd i strój syrenki. Udało się to Radkowi Władyce, który malował Maję Barańską. Miejsce drugie przypadło klasie 7a, która zachwyciła jurorów charakteryzacją na „dziewczynę szkielet”. Jako modelka świetnie sprawdziła się Angelika Gacek, natomiast Julia Przybylska, malując, ujawniła swoje zdolności manualne. Na podium zakwalifikowała się także klasa IIIB gimnazjum z prezentacją pod tytułem Night Slayer, czyli Nocny Postrach.

Niełatwe zadanie miało jury konkursu, w którego skład wchodziły Panie: Bernadeta Michnowicz, Iwona Kucia oraz Agnieszka Kwolek-Śliwka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Nie był to koniec zabawy, ponieważ następnym punktem programu była dyskoteka. Oprawą muzyczną zajęli się chłopcy z IIIb gimnazjum. Czas spędzony na zabawach i tańcu upłynął bardzo przyjemnie i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszyscy uczniowie w świetnych nastrojach wrócili do swoich domów.