• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dlaczego warto czytać? – spotkanie z Panią Beatą Krawiec

„Czytaj. Dużo czytaj, to najlepsza forma buntu, jaką masz. Otwartego umysłu nie zabierze ci nikt”.

ks. Paweł Antkiewicz

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. W ramach tego projektu 22 października 2018 roku odbyło się spotkanie z Panią Beatą Krawiec. Jest ona specjalistką ds. promocji i reklamy. Pracuje w dziale promocji i marketingu sieci księgarń Nova w Rzeszowie. Jej pasją jest historia, uwielbia czytać książki historyczne i biograficzne. Kolekcjonuje i gromadzi pamiątki minionych czasów.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej. Pani prelegentka, w bardzo ciekawy sposób, przedstawiała bohaterów historycznych przytaczając anegdoty i ciekawostki z nimi związane.

Uczniowie poznali nieznane fakty z życia Józefa Piłsudskiego, Krystyny Skarbek – agentki brytyjskiego wywiadu w czasie II wojny światowej. Szczególne zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników, wzbudziła opowieść o „niezwykłym żołnierzu armii gen. Andersa” – niedźwiedziu Wojtku, który przeszedł szlak wojenny od Persji po Szkocję. Początkowo był maskotką żołnierzy, szybko jednak awansował na pełnoprawnego żołnierza, posiadającego stopień i numer ewidencyjny. Nie bał się wybuchów, nosił pociski, zabawiał brać wojskową, dla której był pupilem. A dalsze, powojenne losy „kaprala Wojtka” można poznać w książce Aillen Orr „Niedźwiedź Wojtek. Niezwykły żołnierz Armii Andersa”, albo w filmie, który powstał na podstawie książki.
Starszych uczniów zainteresowały koleje życia, nie zawsze godne naśladowania, współczesnego bohatera Jerzego Górskiego – triathlonisty, zdobywcy tytułu mistrza świata w zawodach Double Ironman. Pani prelegent zachęcała do sięgnięcia po książkę Łukasza Grassa „Najlepszy” lub obejrzenia filmu o tym samym tytule.
Szczególny klimat spotkania tworzyły eksponaty: mundury, czapki żołnierskie, atrapy karabinów, hełmofony, maski przeciwgazowe, osobiste pamiątki z misji w Iraku. Można je było wziąć do ręki, przymierzyć.
Spotkanie było nietypową, ciekawą lekcją historii, Pani prelegent zachęcała do rozwijania swoich pasji, zainteresowań, a szczególnie do czytania, które ma ogromny wpływ na rozwój każdego człowieka, a tym samym całego narodu.