• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

„Ślubowanie 2018”

Tegoroczne ślubowanie Pierwszoklasistów, które odbyło się dnia 18 października 2018 roku miało nieco odmienny charakter. Miało ono miejsce w roku Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, dlatego też zaprezentowano program uwypuklający dziecięcy patriotyzm, znajomość symboli narodowych oraz podstawową wiedzę o Ojczyźnie. W strofach wierszy i piosenek uczniowie wyrazili swoje emocje związane z postawą młodego Polaka. Nie zabrakło też w programie elementów wychowawczych takich jak: koleżeństwo, tolerancja, szacunek dla innych i uczciwość.
Po artystycznym występie, odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania w asyście Szkolnego Sztandaru. Pasowania dokonał dyrektor szkoły Piotr Cisek, złożywszy uprzednio życzenia wszystkim uczniom klas pierwszych oraz ich rodzicom licznie obecnym na sali.

Niespodziankę Pierwszakom sprawili uczniowie klasy trzeciej oryginalnym powitaniem i przyjęciem do społeczności szkolnej, złożyli oni piękne życzenia oraz wręczyli samodzielnie wykonane zakładki do książek.
Ostatnim punktem tej uroczystości był poczęstunek dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Przepyszne ciasta domowe upieczone przez świetnie zorganizowane mamusie i tatusiów dosłodziły ten dzień wyjątkowo wspaniale. Dzieci zostały obdarowane prezentami zawierającymi słodycze i okolicznościowe pamiątki. Będziemy mieć wszyscy piękne wspomnienia z tego dnia.