• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Życzenia od Rady Rodziców

Szanowni Państwo
Dyrekcja, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy
Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej

W dniu 14 października obchodzimy rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten jest datą szczególną, ponieważ jest to święto wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników Oświaty. Dobrze wiemy, że praca Nauczyciela w XXI wieku nie należy do najłatwiejszych – każdy dzień stawia przed Państwem nowe, coraz trudniejsze i ambitniejsze zadania. To dzięki Państwa kompetencjom możecie wspierać młodych ludzi – swoim profesjonalizmem, zaangażowaniem i wiedzą oraz ogromnym doświadczeniem.

SZANOWNI I DRODZY NAUCZYCIELE, WYCHOWAWCY I PRACOWNICY

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej za trud wkładany w kształcenie i wychowanie naszych dzieci oraz zaangażowanie w pracy na rzecz naszych małych społeczności.

Dziękując za odpowiedzialne pełnienie trudnej i wymagającej misji, jaką jest zawód nauczyciela, kierujemy do Państwa najserdeczniejsze życzenia. Życzymy satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą naszych miejscowości, radości z odkrywania ich talentów i uzdolnień, dumy z sukcesów swoich wychowanków oraz twórczego zapału do podejmowania nowych, coraz trudniejszych wyzwań jakie niesie współczesność i nowa reforma edukacji. Niech Państwa praca, bardzo często niedoceniana oraz wiedza i pasja spotykają się z uznaniem i szacunkiem Waszych wychowanków i ich rodziców. Niech wasze zaangażowanie w pracy, będzie dla nich inspiracją do własnego rozwoju.
Życzymy także owocnej współpracy i szczerych przyjaźni, wiele wytrwałości, dużo zdrowia, wielu osiągnięć zawodowych i pomyślności w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami
Rada Rodziców Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej