• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Aktywne popołudnie w Posadzie Górnej

Dnia 7 października 2018 roku odbył się piknik pod hasłem „Aktywne popołudnie w Posadzie Górnej”, który był ostatnim obowiązkowym warunkiem realizacji zadania: „Wykonanie altany (wiaty rekreacyjnej) przy boisku sportowym w Posadzie Górnej”. Projekt został zrealizowany przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2014-2020 oraz środków Gminy Rymanów. Organizatorem pikniku był LUKS Beskid w Posadzie Górnej, który postanowił przy tej okazji promować aktywność fizyczną. Udział w wydarzeniu wzięli mieszkańcy, zaproszeni goście, w tym władze Gminy Rymanów, dyrektorzy ZSP w Posadzie Górnej oraz uczniowie miejscowej szkoły. Altana ma w przyszłości służyć jako miejsce spotkań, wypoczynku i rekreacji mieszkańców, członków i sympatyków klubu sportowego oraz uczniów.

Zgromadzonych gości powitali: Pani Edyta Krukar – członek Grupy Odnowy Wsi oraz Pan Mateusz Wolski – prezes klubu LUKS Beskid. Następnie głos zabrał Pan Burmistrz Wojciech Farbaniec, który przedstawił sprawozdanie finansowe z realizacji zadania oraz podał plan działań na przyszłe lata, zawarty w Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi.
Piknik zainaugurował niezwykły występ grupy dziewcząt, Mażoretek Roses, które na co dzień trenuje Pan Adam Robel. Następnie widzowie zachwycili się pokazem sztuk walki dzieci –  podopiecznych Pani Moniki Wolskiej oraz dorosłych, szlifujących swoje umiejętności pod okiem Mistrza Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki – Pana Pawła Śliwki. Doskonały pomysł na zabawę miała Pani Marzena Szmyd – instruktor Zumby, która zaprosiła zgromadzone dzieci do udziału w zajęciach taneczno – ruchowych. Następnie na placu, obok altany, pojawiła grupa strażaków, którzy swoim pokazem ewakuacji poszkodowanego w wypadku samochodowym kierowcy, dostarczyli zebranym niezapomnianych wrażeń.
Kolejny punkt programu był poświęcony dzieciom. Pani Klaudyna Trygar – Kubusiak przeprowadziła pokazowe zajęcia, jakie są realizowane w ramach programu „Gramy w ręczną” w ZSP w Posadzie Górnej. Drużynom, biorącym udział w rywalizacji, wręczono pamiątkowe dyplomy i słodycze. Muzyczną niespodzianką był występ uczennic Gimnazjum w Posadzie Górnej – Otylii Landsmann i Sylwii Gładysiewicz. Dziewczęta zachwyciły widownię cudownym wokalem oraz własną interpretacją piosenek „Początek” i  „Happy”. Na koniec odbył się mecz piłki nożnej, w którym do walki o zwycięstwo stanęła Drużyna Szalonych Mamusiek i Przystojnych Oldbojów. Widowisko dostarczyło zebranym wielu pozytywnych wrażeń i ostatecznie zakończyło się wygraną kobiet.
Podczas pikniku, oprócz wydarzeń na scenie, miały miejsce jeszcze atrakcje towarzyszące. Odważni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z karabinków laserowych. Żądni treningu mózgu, grali w gry logiczne. Najmłodsi skorzystali z usług Pań malujących twarze.
Do dyspozycji uczestników pikniku były również dwa samochody: wyścigowy oraz amerykański cadillac. Nie brakło chętnych, którzy robili sobie zdjęcia przy niecodziennych pojazdach. Zainteresowaniem cieszyło się stanowisko pracowników straży granicznej, którzy odkryli tajniki swojej pracy oraz zaprezentowali specjalistyczny sprzęt, jakim posługują się na co dzień.
Mimo październikowej aury, piknik zgromadził niemałą grupę dzieci, młodzieży i dorosłych, chętnych miło spędzić niedzielne popołudnie. Dobrze, że na mapie naszej gminy w miejscowości Posada Górna, powstał obiekt, który będzie służył integracji środowiska lokalnego. Podziękowania należą się osobom, które zaangażowały się do organizacji imprezy oraz władzom gminy za przychylność w tego rodzaju inwestycjach.