• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces drużyny chłopców w zawodach wędkarskich

W dniu 10 października 2018 roku na stawach w Bartoszowie odbyły się XI Zawody Wędkarskie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie. Wystartowało 8 trzyosobowych drużyn z terenu Gminy Rymanów. Zawody składały się z kilku konkurencji: rzut do celu kulami zanętowymi, rzut do celu spławikiem, rzut spławikiem na odległość. W tych konkurencjach zwyciężyła drużyna z Klimkówki. W łowieniu ryb 1. miejsce zdobyła szkoła w Posadzie Górnej. Po przeliczeniu punktacji ze wszystkich konkursów nasza szkoła zajęła 2. miejsce, przegrywając z Klimkówką dwunastoma punktami (12 gramów ryb). Drużynę z Posady Górnej reprezentowali: Filip Cisek, Damian Hanus, Filip Zięba. Gratulujemy sukcesu!