• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Awans drużyny chłopców ze szkoły podstawowej do finału rejonowego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 8 października 2018 roku w Jedliczu odbyły się powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Wzięło w nich udział 200 zawodników i zawodniczek. Bieg odbył się na dystansie 900m. Każda szkoła wystawiła dziesięcioosobowe drużyny. Biegi obejmowały uczniów: szkół podstawowych (dziewcząt i chłopców) oraz szkół gimnazjalnych (dziewcząt i chłopców). W sumie wystartowało 20 sztafet. W każdej kategorii dwie pierwsze sztafety kwalifikowały się do finału rejonu. Nasza szkoła zajęła 2. miejsce w kategorii chłopców szkół podstawowych w składzie: Mikołaj Kuzak, Szymon Bober, Kacper Michnowicz, Patryk Krukar, Rafał Szepieniec, Przemysław Małek, Karol Mazurkiewicz, Mikołaj Ostrowski, Mateusz Tomkiewicz, Kacper Wiśniowski. W dniu 15 października br. chłopcy jadą na finały rejonowe w Krośnie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!