• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z „Grupą Zaelektryzowani”

„Nie wystarczy zdobywać mądrości,
trzeba jeszcze z niej korzystać”.

Cyceron

W dniu 9 października 2018 roku w naszej szkole odbył się interaktywny spektakl pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska. Celem tego przedstawienia było – poza elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne. Pokaz ten zawierał elementy wykładu, laboratoriów naukowych, kabaretu oraz quizu. Uczestnicy mogli wzbogacić swoją wiedzę, biorąc udział w ciekawych eksperymentach. Były to: równania Bernoullego, lewitujące piłki, płonące kule, płonąca dłoń, zabawy z helem, wiry wodne, wpływ działania siły odśrodkowej, zielony smok, czyli reakcja etanolu z kwasem borowym, ciecz nieniutonowska, właściwości wodoru czy metanu i mieszanki propan butan. Animatorzy, poprzez te doświadczenia, chcieli przekazać poważne treści dotyczące zagrożeń dla środowiska i człowieka. Uczynili to w sposób łatwy i przystępny. Udało im się zgrabnie połączyć elementy humorystyczne i edukacyjne, dzięki czemu uczniowie świetnie się bawili i pożytecznie spędzili czas. Prowadzący dowiedli im, że nauka nie musi być nudna.