• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Najmłodsi w kinie

W dniu 28 września 2018 roku uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej wybrali się do kina „Sokół” w Rymanowie. Projekcję filmu poprzedziła lekcja multimedialna „Skąd dźwięki tej piosenki? – o muzyce w filmach dla najmłodszych”, podczas której dzieci poznały genezę kina, pracę tapera, nazwy instrumentów z różnych stron świata. Dowiedziały się, w jaki sposób nagrywa się muzykę oraz jak ważną rolę odgrywa ona w filmie. Były również zabawy, quizy i zagadki. W drugiej części z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały film animowany produkcji francusko – amerykańskiej pt. „Balerina”. Ta niezwykła opowieść o pasji, marzeniach i odwadze w realizacji swoich pragnień 11-letniej Felicji, dziewczynki z sierocińca, wywołała wiele emocji. Dzieci zachwyciła też piękna choreografia, rytmiczna muzyka i wspaniała scenografia 19-wiecznego Paryża.

Lekcja w kinie przygotowana przez filmoznawców i doradców metodycznych, prowadzona przez zawodowego aktora, twórczo aktywizowała uczniów, świetnie łączyła też edukację z rozrywką. To wspólne wyjście dostarczyło wszystkim wielu niezapomnianych przeżyć, ale też przygotowywało do uczestnictwa w kulturze oraz właściwego odbioru i wykorzystania mediów.