• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Liczba jest istotą wszystkich rzeczy”.

Pitagoras

Dnia 28 września 2018 roku nasza szkoła włączyła się do międzynarodowej akcji - Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem wydarzenia miało być zachęcenie wszystkich do przypomnienia tabliczki mnożenia, a tym samym treningu naszej pamięci. Z tej okazji powołano komisje, których zadaniem było przeprowadzenie egzaminów z tabliczki mnożenia dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Osoby, które zdały egzamin, uzyskały tytuł MT Eksperta. Dla czwartoklasistów Panie: Edyta Krukar i Iwona Kucia przygotowały konkurs, który wyłonił Mistrza tabliczki mnożenia. Wyniki przedstawiają się następująco: 1. miejsce  Jan Fabisz (kl. 4b), 2. miejsce - Gracjan Tworek (kl. 4b), 3. miejsce - Szymon Bałuka (kl. 4a). Dodatkowo uczniowie z klasy 8a pod opieką Pani Urszuli Chmiel wybrali się na ulice Posady Górnej, gdzie egzaminowali przypadkowych przechodniów. Odwiedzili również lokalne zakłady usługowe i sklepy. Akcja pod hasłem „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” cieszyła się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem ze strony egzaminowanych, a to oznacza, że powinna być organizowana co roku.