• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka klas trzecich gimnazjum do Iwonicza - Zdroju

„Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki,
strome podejścia kształtują charakter,
 a kontakt z przyrodą daje pogodę ducha.”

Jan Paweł II

Dnia 20 września 2018 roku, w ramach Dnia Turystyki, klasy trzecie gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Iwonicza- Zdroju - jednego z najstarszych w Polsce uzdrowisk. Do Iwonicza jechaliśmy autokarem, a drogę powrotną do Posady Górnej pokonaliśmy pieszo.
Spacer po mieście rozpoczęliśmy na Placu Józefa Dietla. Po zapoznaniu się z historią miasta, walorami klimatycznymi i leczniczymi kurortu obejrzeliśmy najciekawsze miejsca. Osobliwością turystyczną jest zabytkowe centrum starego uzdrowiska a szczególnie drewniane budynki: Bazar, Dom Zdrojowy, Stary Pałac, willa Krakowiak, sanatorium Biały Orzeł wzniesione na przełomie XIX i XX wieku i wzorowane na modnym w tym czasie budownictwie uzdrowiskowym Szwajcarii.

Zwiedziliśmy pomnik przyrody i historii uzdrowiska źródełko „Bełkotka”. Powstanie źródła ma najprawdopodobniej związek ze złożami ropy naftowej. Charakterystyczne dla Bełkotki są pojawiające się na jej powierzchni pęcherzyki łatwopalnego metanu. W przeszłości wydobywającego się metanu było tyle, że według starych publikacji Bełkotkę można było zapalić. Przy źródełku znajduje się popiersie Wincentego Pola, który uwiecznił to miejsce w „Pieśni o ziemi naszej”. Kierując się do amfiteatru i części rekreacyjno – sportowej uzdrowiska zatrzymaliśmy się na Placu Karola i Józefa Załuskich. W pijalni degustowaliśmy wody mineralne Iwonicza. Przy amfiteatrze był czas na śniadanie na trawie oraz zabawy integracyjne. W drodze powrotnej, w Klimkówce w Dolinie Świętokrzyskiego Potoku, zatrzymaliśmy się przy drewnianym kościółku z 1868 roku pod wezwaniem Świętego Krzyża.
Wycieczka była pełna wrażeń. Mimo zmęczenia wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.