• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pożegnanie lata klas pierwszych

Dzień Turystyki w szkole przeżywali pierwszy raz najmłodsi uczniowie wędrując śladami Anny z Działyńskich Potockiej. Po krótkiej prezentacji sylwetki patronki szkoły wyruszyli w kierunku Rymanowa Zdroju. Spacerując alejkami parku obserwowali charakterystyczną zabudowę uzdrowiskową zarówno współczesną jak i też historyczne pamiątki z czasów działalności Anny i Stanisława Potockich. Podziwiali też piękną parkową przyrodę, zwierzęta, które chętnie pozowały do zdjęć oraz liczne wystawy. W kilku interesujących miejscach odpoczywali, aby posilić się i nabrać sił do dalszej wędrówki. Degustowali zdrojowe wody mineralne w pijalni i różnych źródełkach. Ostatnim przystankiem na szlaku był piknik nad Czarnym Potokiem w pobliżu sanatorium Anna. Po odpoczynku i leśnych zabawach wyruszyli w drogę powrotna, którą dzieci dzielnie pokonały docierając do szkoły zgodnie z planem.

Ten zdrojowy rajd rozświetlony wszystkimi kolorami ostatnich letnich promieni słońca był bardzo udany i radosny. Dostarczył wiele pozytywnych wrażeń wszystkim uczestnikom, zarówno uczniom jak i nauczycielom.