• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z policjantami dla klas 0-3

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

Jan Paweł II

W dniu 13 września 2018 roku w naszej szkole zorganizowano spotkanie z funkcjonariuszami policji dla klas 0-3. Panowie policjanci przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak istotne jest dbanie o bezpieczeństwo własne, a także kolegów i koleżanek podczas wspólnych zabaw w szkole oraz poza nią. Zaproszeni goście przypomnieli numery alarmowe, które okazały się bardzo dobrze znane wszystkim dzieciom. Funkcjonariusze policji pytali, w jakich sytuacjach powinno się dzwonić ze zgłoszeniem. Uczniowie chętnie udzielali odpowiedzi, ponadto wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, także po zmroku. Poruszono kwestię używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność pieszych. Większość ze zgromadzonych uczniów przyznała, że posiada odblaski, aby być lepiej widocznym dla kierowców.

Podczas pogadanki zwrócono również uwagę, iż poruszanie się rowerem po drodze jest możliwe tylko wtedy, gdy dziecko posiada kartę rowerową. Dzięki uprzejmości panów policjantów uczniowie mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia. Zaproszeni goście przekazali na ręce nauczycieli – wychowawców kolorowe odblaski dla każdego z uczniów. Wizyta policjantów z pewnością zapadnie na długo w naszą pamięć, gdyż umożliwiła poznanie i utrwalenie zasad ruchu drogowego w interesujący i niecodzienny sposób.