Uroczystość zakończenia gimnazjum

„Już pożegnać czas mych przyjaciół”…

Dla tegorocznych absolwentów gimnazjum nadszedł czas pożegnania z nauczycielami, kolegami i obecną szkołą, do której uczęszczali przez kilka lat. Z tej okazji dnia 20 czerwca 2018 roku odbyła się uroczystość zakończenia gimnazjum, na którą zaproszono nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Składała się ona z kilku części: gali wręczenia medali nauczycielom, przygotowanej pod okiem wychowawczyni Pani Edyty Krukar, wystąpienia Pana Dyrektora Piotra Ciska oraz balu, zorganizowanego przez rodziców.
Na początek absolwenci postanowili odwrócić role i w ostatnich dniach swojego pobytu w szkole podsumować pracę pedagogów z nimi i nad nimi. Z tej okazji powołali specjalny komitet, który wyłonił kilkunastu zwycięzców w wielu kategoriach, np. Organizator życia szkolnego, Pitagoras Roku, Nauczyciel o złotym sercu. Nagrodą był spersonalizowany medal oraz wiersz napisany przez samych uczniów. Całą galę uatrakcyjniły wokalne występy Dawida Kuczwara, Oliwii Staroń, Kamili Frącek oraz Aleksandry Bolanowskiej.

Następnie Pan Dyrektor Piotr Cisek podsumował postępy w nauce i oraz pogratulował absolwentom wysokich wyników egzaminów.
Uczniowie przygotowali dla zgromadzonych niespodziankę – film, w którym w ciekawy sposób wyrazili wdzięczność za cudowne lata spędzone w Zespole Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.
Dalej młodzieży i nauczycielom towarzyszyła wspaniała atmosfera i dyskotekowe hity, a słowa odtwarzanej piosenki zespołu „Manchester” Ostatni raz z moją klasą niejednemu wycisnęły łzy. Bal gimnazjalny był przede wszystkim okazją do znakomitej zabawy, jednak uświadomił uczniom to, że wkrótce zakończą kolejny etap edukacji.
Powodzenia w dalszym życiu!