• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Uczennica klasy 7a Gabriela Berdel zwyciężczynią powiatowego konkursu historycznego

„Historia - świadek czasu,
Światło prawdy, życie pamięci,
nauczycielka życia,
zwiastunka przyszłości”.

Cyceron

W Muzeum Podkarpackim w Krośnie dnia 5 czerwca 2018 roku odbył się finał powiatowego konkursu „Krosno i powiat krośnieński. Historia i współczesność”. To już XVI edycja zmagań, która w tym roku przybrała nieco odmienną formułę. W tym rocznicowym czasie głównym zagadnieniem poddanym szczególnej uwadze był okres historyczny zawierający się w latach 1768 - 1921. Od konfederacji barskiej do odrodzenia państwa polskiego i ukształtowania granic.
W etapie szkolnym Gabrysia Berdel pokonała 10 uczestników i została reprezentantką naszej szkoły w finale. Jak podkreślał prowadzący konkurs pan Czesław Nowak poznawanie historii lokalnej jest bardzo intrygujące, a zarazem trudne ponieważ wymaga szczegółowej wiedzy. Pytania konkursowe okazały się niełatwe, ale nie sprawiły większego problemu Gabrysi, która pokonała wszystkich uczestników i zajęła 1. miejsce. Uczennica pracowała przy wsparciu Pani Anny Bałuki. Serdecznie gratulujemy sukcesu!