• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Koncert zespołu Rompey z okazji Dnia Dziecka

„W oczach dziecka nawet wszechświat wydaje się mały”.

W dniu 5 czerwca 2018 roku z inicjatywy Rady Rodziców w murach naszej szkoły został zorganizowany z okazji Dnia Dziecka koncert zespołu Rompey. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej oraz II-III klas gimnazjum Spotkanie otworzyła Pani Beata Dworzańska, przewodnicząca Rady Rodziców, która najpierw złożyła wszystkim uczniom życzenia. Zaapelowała, by młodzi ludzie cieszyli się z życia, realizowali swe pasje, nie poddawali się w chwili zwątpienia. Następnie przedstawiła krótko dokonania artystyczne zespołu Rompey, tworzącego muzykę disco polo. Muzycy są autorami hitu „Passerati”, który ma ponad 15 mln odsłon na youTube. Utworów zespołu można posłuchać w rozgłośniach radiowych: Radio WAWA, Trendy Radio, Radio Świnoujście, Open. FM. Sporą oglądalnością cieszą się także teledyski, kręcone na Podkarpaciu. Do naszej szkoły na specjalne zaproszenie przybyli: Marcin Rąpała oraz Tomasz Krupa.

Młodzi artyści stworzyli niesamowitą atmosferę. Dzięki elektryzującej, łatwo wpadającej w ucho muzyce sprawili, że wszyscy bawili się świetnie: tańczyli w tłumie, bili brawo, śpiewali fragmenty piosenek, skandowali nazwę zespołu, prosząc o bisy. Muzycy organizowali wiele konkursów, a zwycięzców obdarowywali prezentami. Płyty CD z ich muzyką zdobyli: Dominika Pęcak, Mateusz Markiewicz i Marcin Bek, natomiast koszulkę – Miłosz Cetnarski. Usłyszeliśmy najbardziej znane hity: „Mam obsesję”, „Selfie”, „Szaleję na Twoim punkcie”. Żywiołowe i spontaniczne reakcje widzów były dobitnym świadectwem tego, że koncert okazał się strzałem w dziesiątkę i był wspaniałą niespodzianką przygotowaną z okazji Dnia Dziecka. Panowie – Marcin Rąpała i Tomasz Krupa – nakręcili także krótki film, który opublikowali na oficjalnym profilu zespołu na FB, wykonali także selfie z fanami. To było naprawdę ciekawe przeżycie.