• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Przed Dniem Patrona

W dniu 29 maja 2018 roku, w godzinach popołudniowych, reprezentacja uczniów klasy 2a naszej szkoły: Maja Niemczyk, Anna Pelczar, Bartosz Frącek i Wiktor Hanus wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą sprzątała kwaterę rodziny Potockich na rymanowskim cmentarzu. Uczniowie byli wzorowo przygotowani i pracowali solidnie. Wyposażeni w szczotki, grabki, szpachelki, gąbki, środki czystości zadbali nie tylko o mogiłę naszej patronki, ale też jej bliskich. Dzieci myły nagrobne tablice, czyściły kamienne płyty z mchu, grabiły ścieżki między grobami, przetarły z pajęczyn herb rodu oraz ogrodzenie okalające to historyczne miejsce. Na grobie hrabiny położyły kwiaty i zapaliły znicze.
Drugoklasiści swoim ogromnym zaangażowaniem i zapałem do pracy dali świadectwo patriotycznej postawy. Udowodnili też, że postać patronki - Anny z Działyńskich Potockiej jest im bardzo bliska.