• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sukces Aleksandry Hanus w drugim etapie Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego

Dnia 15 maja 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w drugim etapie Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Besku. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz historią, geografią i kulturą krajów anglojęzycznych. Ponadto udział w konkursie pozwolił uczniom rozwinąć umiejętności rozwiązywania zadań testujących znajomość struktur gramatycznych i leksykalnych oraz czytania ze zrozumieniem.
Do konkursu przystąpiło 3 uczniów ZSP w Posadzie Górnej – Aleksandra Hanus, Katarzyna Penar oraz Aleksander Korobczenko. Test obejmował zagadnienia leksykalno-gramatyczne, kulturowe oraz sprawdzał znajomość funkcji językowych. Najwyższy wynik wśród uczniów naszej szkoły osiągnęła Aleksandra Hanus z klasy 6a zajmując 2. miejsce w gminie. Gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotowały Panie Agnieszka Kwolek-Śliwka oraz Alicja Szymanowska.