• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.

Roger Bacon

38 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, który jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Uczestnicy, mierząc się z testem, musieli wykazać się dużą wiedzą matematyczną i umiejętnością logicznego myślenia.
Aż 8 uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienie w konkursie. Są to: Marta Telega z klasy 3a, Szymon Bałuka i Jan Fabisz z klasy 3b, Dawid Penar z klasy 4a, Magda Penar z klasy 5a, Mikołaj Kuzak z klasy 5b, Krzysztof Kasperkowicz z klasy 6a szkoły podstawowej oraz Karol Jurasz z klasy IIIA gimnazjum.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Opiekunami uczniów były Panie: Urszula Chmiel, Magdalena Kasperkowicz, Iwona Kucia, Edyta Krukar i Maria Niemczyk.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.