• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Karolina Rygiel laureatem 2. miejsca VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Siatkówka – sport, który łączy, a nie dzieli”

„Każdy set to inny rozdział. To jest całe piękno siatkówki”.

Wojciech Drzyzga

W dniu 17 maja 2018 roku w Zespole Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie (woj. opolskie) odbyło się uroczyste podsumowanie 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Siatkówka – sport, który łączy, a nie dzieli”. Turniej adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski, wykazujących talenty pisarskie. Prace literackie oceniano odrębnie dla poezji i prozy. W konkursowe szranki przystąpiła Karolina Rygiel z klasy IIIA. Uczennica zredagowała doskonały esej poświęcony siatkówce, w którym broniła tezy, mówiącej, iż jest to sport narodowy w naszym kraju. Jej praca wzbudziła uznanie w oczach jurorów. Recenzenci docenili nie tylko walory literackie wypowiedzi, ale także stronę merytoryczną tekstu. Zaowocowało to przyznaniem 2. miejsca w kraju. Brawa! Uczennica pracowała pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.