• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sukces w eliminacjach gminnych zawodów „Baw się z nami”

Dnia 18 maja 2018 roku w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje do konkursu „Baw się z nami”. W zawodach wzięli udział uczniowie trzech szkół z naszej gminy: ZSP Milcza, ZSP Rymanów i ZSP Posada Górna, która wystawiła dwa zespoły. Zawodnicy uczestniczyli w następujących konkurencjach: sztafeta, zmiana piłek, dodawanie skoków, bieg w workach, bieg z szarfami oraz oddawali strzały na bramkę i rzuty do żywego kosza. Wszystkie drużyny walczyły z ogromnym zaangażowaniem. Każda konkurencja wywoływała wiele emocji, śmiechu i przebiegała przy dużym dopingu kibiców. Uczestnicy do końca zachowali zasady fair-play i świetnie się bawili. Zwycięstwo odnieśli gospodarze (Drużyna 1), uzyskując tym samym awans do zawodów powiatowych, które odbędą się już za tydzień również w naszej szkole.

Składy reprezentacji naszej szkoły:
Drużyna 1: Gracjana Kenar, Zuzanna Kilar, Aleksandra Staroń, Marta Telega, Dagmara Zięba, Bartosz Frącek, Klaudiusz Gacek, Szymon Niemczyk, Jakub Rajnik, Jakub Siręga.
Drużyna 2: Anna Dudek, Blanka Krzysztyńska, Oliwia Penar, Milena Ziajka, Sylwester Buczek, Wiktor Hanus, Miłosz Penar, Gabriel Słupek, Dawid Wołczański.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy, woli walki oraz zaangażowania.