• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Spotkanie drugoklasistów ze sztuką

W dniu 11 maja 2018 roku uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Urszulą Koźmą odwiedzili Galerię Sztuki w Rymanowie Zdroju. Dzieci przywitał kustosz ekspozycji - Pan Wojciech Zagórski - z zamiłowania malarz pastelami olejnymi, rysownik piórkiem. W trakcie spotkania drugoklasiści poznali historię i narzędzia kaligrafii, a przede wszystkim technikę rysowania piórkiem. Dzięki naszemu przewodnikowi odkryli tajniki rysowania. Gęsim piórem, drewnianym patykiem, metalową stalówką tworzyli własne prace. Obejrzeli też wystawę malarstwa Pana Leszka Niewiadomskiego - absolwenta Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS, laureata wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Podziwiali również rzeźby i płaskorzeźby oraz szklane arcydzieła i lalkarstwo znajdujące się w galerii. Dzieci w małych, zdrojowych sklepach zobaczyły ceramikę i sztukę ludową twórców naszego regionu. Dopełnieniem wycieczki był zakup pamiątek oraz smaczne lody. Nie zabrakło też zabaw nad Taborem. Dzięki obcowaniu ze sztuką, kontaktu z przyrodą dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich.
Zachęcamy do odwiedzenia Galerii Sztuki w Rymanowie Zdroju.