• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wycieczka do Pacanowa

„Podróż jest jedyną rzeczą za którą płacisz, a która czyni cię bogatszym”.

We wtorkowy poranek, 15 maja 2018 roku uczniowie z klas: 0, 1 i 3 wybrali się na edukacyjno-turystyczną wycieczkę do Pacanowa i Krajna. Pierwszą atrakcją wyprawy było zwiedzanie wystaw w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Uczniowie w Bajkowym Przedpokoju zostali automatycznie przeniesieni do świata magii, w którym to zostali pomniejszeni na skutek efektu przeskalowanej ściany. Największą niespodzianką była tu przejażdżka magicznym pociągiem, z okien którego dzieci obserwowały krainy całego świata, zarówno na lądzie, pod wodą, jak również w powietrzu. Zachwyt zwiedzających budził Czarodziejski Ogród, w którym latarnie miały kształt kielichów konwalii, wielkie jagody były miękkie, a pośród kwiatów można było spotkać śpiącą Calineczkę. Obejrzeniem filmu o Koziołku Matołku zakończyliśmy zwiedzanie centrum bajek. Po sytym obiedzie, odpoczynku w autokarze, wycieczka dotarła do świata wielkich budowli, zabytków, czyli do  parku miniatur.

Miejsce to wzbudziło bardzo duże zainteresowanie dzieci. Spacer Aleją Miniatur „Wonderful World” przeniósł nas wszystkich na różne kontynenty świata, gdzie poznawaliśmy architekturę z odległych zakątków globu. Największą miniaturą była Watykańska Bazylika Świętego Piotra, która jako jedyna w Europie wykonana została w skali 1:13. Uczniowie wykonali tu wiele ciekawych zdjęć utrwalających te wspaniałe widoki. Po zakupieniu licznych pamiątek i upominków dla rodzinki wyruszyliśmy w drogę powrotną, która trwała kilka godzin.
Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń i doznań estetycznych uczniowie wrócili do oczekujących na swoje pociechy rodziców. Wycieczka była bardzo udana, a wszyscy staliśmy się bogatsi o wiele ekscytujących doświadczeń.