• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Dyskoteka charytatywna „Wszyscy tańczą dla Frania”

„Nie pytaj, co inni mogą zrobić dla Ciebie, pomyśl, co Ty możesz zrobić dla innych”.

W dniu 15 maja 2018 roku z inicjatywy uczniów klasy 6a została zorganizowana dyskoteka charytatywna dla 4-letniego Frania z Iwonicza, cierpiącego na zespół VACTERL. Spotkała się ona z żywiołowym i spontanicznym odzewem ze strony uczniów. Poprzedziły ją wielodniowe przygotowania. Uczniowie klasy IIIA stworzyli plakaty reklamujące dyskotekę, które rozwieszono w wielu miejscach w szkole. Ideę wspólnej zabawy, podczas której zbierano środki na leczenie i rehabilitację chłopca, propagowano za pomocą ogłoszeń emitowanych przez radiowęzeł. Powstały bilety – cegiełki. Główną atrakcją wieczoru, oprócz zabaw integracyjnych, był kiermasz domowych ciast i ciasteczek, które upiekli uczniowie klasy 6a wraz ze swymi rodzicami. Placki, babeczki, muffinki, galaretki z bitą śmietaną i ciasteczka dostarczyli uczniowie: Zofia Bolanowska, Angelika Gacek, Aleksandra Graboń, Aleksandra Hanus, Weronika Hanus, Karol Krasowski, Emilia Krupianik, Emilia Mazurek, Mateusz Piwowar, Emilia Węglowska.

W tym miejscu należy złożyć wyrazy szczególnych podziękowań rodzicom naszych wychowanków, a w szczególności Paniom: Iwonie Bolanowskiej, Katarzynie Gacek, Agnieszce Graboń, Izabeli Jurkowskiej – Hanus, Renacie Hanus, Beacie Krasowskiej, Beacie Krupianik, Annie Mazurek, Małgorzacie Piwowar oraz Panu Mariuszowi Hanusowi. Bez ich zaangażowania i dobrej woli impreza nie zakończyłaby się sukcesem. Słowa podzięki kierujemy w stronę uczniów, którzy odpowiedzieli na apel i wzięli udział w zabawie. W sumie w akcji charytatywnej uczestniczyło niemal 100 wychowanków, co bardzo cieszy. Świadczy to dobitnie o tym, że jesteśmy otarci na niesienie pomocy innym, potrafimy wykazać się empatią, dostrzegamy cierpienie drugiego człowieka. Niezwykłą hojnością wykazała się Aleksandra Hanus z klasy 6a, inicjatorka całego przedsięwzięcia, która na szczytny cel – leczenie i rehabilitację Frania – przeznaczyła własne oszczędności. W sumie ze sprzedaży biletów – cegiełek na szkolną dyskotekę oraz ciast zebraliśmy kwotę 1040 zł, które w całości zostaną przekazane rodzicom chorego chłopca.
Opiekę nad uczniami podczas dyskoteki pełnili: Pani wicedyrektor Agnieszka Szul oraz Pan Waldemar Kilar. Impreza była bardzo udana, a uczniowie świetnie się bawili. Za oprawę muzyczną odpowiedzialni byli: Filip Cisek, Adam Drąg i Kamil Hanus (wszyscy z klasy IIB). Przypomnijmy, że dla Frania od bieżącego roku szkolnego zbieramy nakrętki w celu pozyskania środków na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Pamiętajmy: dobro zawsze powraca!