• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Podkarpackie Wiosenne Spotkanie z Poezją i Piosenką „Pamiętajcie o ogrodach”

„Jest jeden ogród w dzieciństwie mym. Do niego czasem wracam”.

Jan Zych

W dniu 15 maja 2018 roku, wieńczącym Tydzień Bibliotek, odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski pn. Podkarpackie Wiosenne Spotkanie z Poezją i Piosenką „Pamiętajcie o ogrodach”. W turnieju, zorganizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Boguchwale, wzięło udział 40 wykonawców ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prezentowali oni utwory polskie, opiewające piękno rodzimej przyrody, w szczególności teksty gloryfikujące niezwykłość środowiska naturalnego Podkarpacia. W gronie miłośników sztuki recytacji znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Izabela Siręga z klasy 6a oraz Karol Jurasz z klasy IIIA. Przesłuchania odbyły się w historycznych wnętrzach Zespołu Pałacowo – Parkowego Lubomirskich w Boguchwale. Wystąpienia uczestników oceniało jury w składzie: Pani Małgorzata Hołowińska – WDK Rzeszów, Pani Danuta Pado – WDK Rzeszów, Pan Damian Drąg – GBP Boguchwała.

Izabela Siręga zaprezentowała utwór pochodzącego z Korczyny tłumacza literatury iberoamerykańskiej i poety Jana Zycha „Zielone skrzypce”, natomiast Karola Jurasza usłyszeliśmy w liryku „Niebo sierpniowe” Adama Ziemianina – poety piszącego teksty dla zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Konkurs, co podkreślili jurorzy, wykonawcy i opiekunowie, stał na bardzo wysokim poziomie, dlatego tym bardziej cieszy sukces Izabeli Siręgi, która zdobyła wyróżnienie. Brawa! Dodajmy, że każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, sadzonkę drzewa od sponsora tytularnego konkursu Nadleśnictwa Kolbuszowa oraz nagrodę książkową. Laureaci natomiast nastali uhonorowani kolejnymi nagrodami. Uczniów do konkursu przygotowywał Pan Waldemar Kilar.