• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Żywa lekcja historii

„Jeśli Ci powiem – zapomnisz,
jeśli pokażę – zapamiętasz,
jeśli wytłumaczę – zrozumiesz.”

Celebrując setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole podejmowane są różne inicjatywy zmierzające do godnego uczczenia tej wyjątkowej daty. Zarazem chodzi też o to, by przybliżyć uczniom te odległe czasy, pokazać złożoną atmosferę polityczną panującą w Europie na początku XX wieku, plany wojenne, umundurowanie i uzbrojenie walczących stron. Bez wątpienia tego wszystkiego mogli doświadczyć nasi uczniowie, którzy 11 maja 2018 roku uczestniczyli w żywej lekcji historii. Na zaproszenie Pani Anny Bałuki przybyli członkowie rzeszowskiej grupy rekonstrukcyjnej „Pasjonaci Ożywionej Historii”. Przywieźli ze sobą mundury wojskowe walczących armii, można je było zobaczyć, dotknąć i przymierzyć. Różnego rodzaju militaria cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem. Przy okazji ujawniły się szczególne pasje niektórych uczniów i ich duża wiedza w tym zakresie. Eksponaty, komentarz słowny i obrazy filmowe wypełniły całość spotkania. Ta poglądowa lekcja historii zapewne na długo zapadnie w pamięci odbiorców.