• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Kiermasz książki zakończony pełnym sukcesem!

„Cierpliwy głos książki poucza”.

Zbigniew Herbert

W dniu 11 maja 2018 roku został zorganizowany z inicjatywy Pani Jolanty Pietruszki kiermasz taniej książki we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej Książki w Tuliszkowie. Publikacje, wśród których znajdowały się encyklopedie, leksykony, poradniki, albumy, poezja oraz beletrystyka, cieszyły się niemałym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy, korzystając z niecodziennej okazji, zaopatrzyli się w wartościowe teksty pisane. Kiermasz był okazją dla miłośników literatury do wymiany refleksji na temat ulubionych pisarzy i ich dzieł. Śmiało można powiedzieć, że stał się prawdziwym świętem książki. W sumie udało się sprzedać rozmaite utwory na kwotę 526 zł.
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniach 8-15 maja 2018 r. Motywem przewodnim tegorocznej 15. edycji programu, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, było hasło: „(Do)wolność czytania”.

Nawiązuje ono do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ponieważ czytanie zawsze było istotnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu. W tym roku szczególnie promuje się „dowolność” czytania jako procesu nieskrępowanego i swobodnego, a także nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie oraz do biblioteki.