• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Teatr Lalek ART CINEMA ze spektaklem „Smok wawelski”

Dnia 10 maja 2018 roku przybyli do naszej szkoły artyści Teatru Lalek ART CINEMA z Nowego Sącza, prezentując uczniom spektakl pt. „Smok wawelski”. Podczas oglądania teatrzyku nasi mali widzowie poznali przygody dzielnego Szewczyka Skuby, który dzięki swojemu sprytowi pokonał smoka wawelskiego, w zamian za to król dał mu połowę królestwa i swoja córkę za żonę. Wspaniałe kukiełki, ciekawa sceneria oraz zaskakujące efekty dźwiękowe sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Fabuła przedstawienia przeniosła ich w krainę, w której dobro zwycięża zło oraz liczą się takie wartości jak.: odwaga, miłość i dobroć. Sympatyczne postacie wzbudziły wiele pozytywnych emocji wśród publiczności.
Od dziś każdy uczeń będzie pamiętał, w jaki sposób Szewczyk pokonał smoka wawelskiego.